26. avgust, 2016.

SAVJETOVANjE ZA VASPITAČE MRKONjIĆ GRAD, 26. AVGUSTA

Savjetnik za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u Republičkom pedagoškom zavodu Staka Nikolić danas je održala savjetovanje u Dječijem vrtiću "Milja Đukanović" u Mrkonjiću za vaspitače predškolskih ustanova iz Mrkonjića i Šipova. Nikolićeva je rekla da je tema planiranje i pripremanje vaspitno-obrazovnog rada.

Ona je istakla da je savjetovanje programska obaveza Zavoda sa osnovnim ciljem jačanja profesionalnih kompetencija vaspitača i dodala da se uvijek oduševi kad dođe u mrkonjićki vrtić.

"Ovo je, po pitanju pedagoškog kvaliteta, vrtić među prvima u Republici Srpskoj. Radujem se susretu sa profesionalcima, kreativcima, uvijek me nešto novo dočeka što je za mališane jako važno. Ovdje zaista ima mnogo pozitivne energije", rekla je Nikolićeva.

Danijela Protić, direktor Vrtića "Milja Đukanović", kaže da se već unazad pet godina održava savjetovanje u Mrkonjiću.

"Tradicionalno se u našem objektu održava savjetovanje za nas, Šipovo i Kneževo, što se pokazalo dosta uspješnim", rekla je Protićeva.