26. август, 2016.

САВЈЕТОВАЊЕ ЗА ВАСПИТАЧЕ МРКОЊИЋ ГРАД, 26. АВГУСТА

Савјетник за предшколско васпитање и образовање у Републичком педагошком заводу Стака Николић данас је одржала савјетовање у Дјечијем вртићу "Миља Ђукановић" у Мркоњићу за васпитаче предшколских установа из Мркоњића и Шипова. Николићева је рекла да је тема планирање и припремање васпитно-образовног рада.

Она је истакла да је савјетовање програмска обавеза Завода са основним циљем јачања професионалних компетенција васпитача и додала да се увијек одушеви кад дође у мркоњићки вртић.

"Ово је, по питању педагошког квалитета, вртић међу првима у Републици Српској. Радујем се сусрету са професионалцима, креативцима, увијек ме нешто ново дочека што је за малишане јако важно. Овдје заиста има много позитивне енергије", рекла је Николићева.

Дaнијела Протић, директор Вртића "Миља Ђукановић", каже да се већ уназад пет година одржава савјетовање у Мркоњићу.

"Традиционално се у нашем објекту одржава савјетовање за нас, Шипово и Кнежево, што се показало доста успјешним", рекла је Протићева.