Вијести

17. април, 2019.

Основци из Бараћа и Подрашнице у емисији „Моје село весело“

Са основцима из Подрашнице  је одржана еколошко-музичка радионица “Мјузиклажа” у којој су ученици поновили, а и проширили знања о екологији и рециклажи.

Посебно одушевљење код дјеце изазвао је долазак познатих личности, Бојана Ивковића и Ненада Окановића са којима су ученици на крају направили и музичке инструменте од рециклираног материјала уз које су заједнички, свирали и пјевали.

Емисија је колажно  -путописног типа, а у продукцији Радио телевизије Републике Српске.

Циљ емисије „Моје село весело“ је да промовише села Републике Српске,  да широј публици представи туристичке потенцијале сеоских средина, природне љепоте, културно-историјско наслијеђе, занимљивости. Такође, емисијом  се желе представити  благодети која села нуде и приближити  гледаоцима начин живота на селу.