14. децембар, 2016.

КУД ''Петар Први Карађорђевић Мркоњић'' обиљежио своју крсну славу Светог апостола Андреја Првозванога

Чланови КУД-а „Петар Први Карађорђевић Мркоњић“ из Мркоњић Града обиљежили су синоћ славу друштва Светог апостола Андреја Првозваног , која је и слава краљевске породице Карађорђевић. Тим поводом су уприличили културно-умјетнички програм уз наступ најмлађег фолклорног ансамбла, који су извели сплет игара из Крајине и Србије .

Обиљежавању славе присуствовала је и начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић са сарадницима.

Милица Грмаш, умјетнички руководилац КУД-а „Петар Први Карађорђевић Мркоњић“, казала је да су овом годином задовољни.

„Имали смо доста наступа током ове године. Сљедеће године планирамо и нека путовања, а учествоваћемо и на концерту културно-умјетничких душтава крајем фебруара у Сава центру. Слава је прилика да покажемо  наш рад и љепоту српске традиције“, казала је Грмашева.

Сергеј Еремија, члан КУД-а, каже да се фолклором бави четири године јер је много интересантно.

„Фолклор ме привукао због ношње и очувања традиције, стално негдје путујемо и дружимо се “, истакао је Еремија.

Културно-умјетничко друштво „Петар Први Карађорђевић Мркоњић“ постоји и са успјехом дјелује 26 година.