08. новембар, 2016.

Уручена увјерење о додјели мандата новоизабраним начелницима - Дивна Аничић и званично поново начелник општине Мркоњић Град

Централна изборна комисија (ЦИК) БиХ данас је у Сарајеву уручила увјерења о додјели мандата новоизабраним начелницима и градоначелницима чији је избор потврђен.

Овом приликом увјерење је уручено и Дивни Аничић, која је по трећи пут изабрана је за нaчелника општине Мркоњић Град.

Први пут изабрана је на пријевременим изборима у мају 2011. године и други пут на редовним Локалним изборима 2012. године.

Предсједник Централне изборне комисије БиХ Ахмет Шантић на церемонији је рекао да начелници добијањем увјерења могу да ступе на дужност.

"Имали смо прилику да новизабраним начелницима честитамо и уручимо им увјерења с којима они могу одмах преузети дужност у својим општинама", рекао је Шантић на церемонији, на којој је додјељено 140 потврђених увјерења за градоначелнике и начелнике у БиХ.

На церемонији у Сарајеву представницима општинских скупштина уручена су и увјерења за новоизабране одборнике.

ЦИКБиХ потврдио је резултате локалних избора за: 73 општинска вијећа, 57 скупштина општина, 130 начелника, четири градска вијећа, шест скупштина градова, 10 градоначелника и Скупштину Брчко Дистрикта БиХ.