Вијести

31. јул, 2019.

Промовисана књига писање у вјетар Живка Ђузе

Ђуза је рекао новинарима да афористичари не могу исправити друштво, али могу указивати на разне слабости и аномалије.

"Надам се да ће збирка имати одјека и да је ово вече орасположило моје суграђане", истакао је Ђуза синоћ у позоришној сали Културног центра "Петар Кочић".

Рецензент Драган Кисин сматра да је ово једна од најбољих књига у посљедњих десетак година које су објављене на овим просторима.

Кисин наглашава да је врло мало књижевника који пишу ову врсту књижевности, те да је, по њему, афоризам форма која представља "најубојитије оружје".

"Приликом анализе афоризама дошао сам до спознаје да Ђуза не припада никоме, припада себи", истакао је Кисин.

Живко Ђуза рођен је у Подрашници код Мркоњић Града гдје живи и ствара. Пише претежно прозу.

До сада је објавио пет самосталних збирки афоризама "Прогнозе из воде" /2008/, "Истрага је у току" /2010/, "Буква ливадарка" /2011/, "Шта су писцу хтјели да кажу" /2012/, "Ово и оно" /2015/, као и књигу прозних текстова "Мркоњић Град на узбрдицама и низбрдицама" /2017/.

Заступљен је у више антологија хумора и сатире, а радови су му објављивани у бројним дневним новинама и часописима.