Вијести

23. April, 2019.

Предавања за пољопривреднике

Прво је презентован Програм за подстицај привредног развоја општине Мркоњић Град у 2019. години, а затим су стручњаци из Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди при Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде говорили о Правилнику о условима и начину остваривања новчаних подстицаја за развој пољопривреде и села за 2019. годину, о основним процедурама за добијање новчаних подстицаја, те о главним капиталним инвестицијама, те о реализацији ИФАД пројекта.
„Кроз данашњу презентацију циљ је био да упознамо произвођаче са суфинансирањем старт ап пакета, те да их мотивишемо да се удружују и да организују производњу која ће бити у складу са пројектима“, рекла је Николина Јурић из Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди.