23. april, 2019.

Predavanja za poljoprivrednike

Prvo je prezentovan Program za podsticaj privrednog razvoja opštine Mrkonjić Grad u 2019. godini, a zatim su stručnjaci iz Resora za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi pri Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede govorili o Pravilniku o uslovima i načinu ostvarivanja novčanih podsticaja za razvoj poljoprivrede i sela za 2019. godinu, o osnovnim procedurama za dobijanje novčanih podsticaja, te o glavnim kapitalnim investicijama, te o realizaciji IFAD projekta.
„Kroz današnju prezentaciju cilj je bio da upoznamo proizvođače sa sufinansiranjem start ap paketa, te da ih motivišemo da se udružuju i da organizuju proizvodnju koja će biti u skladu sa projektima“, rekla je Nikolina Jurić iz Resora za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi.