22. април, 2019.

Дивна Аничић гост емисије „Широм Српске“ на програму АТВ-а

Аничићева је објаснила да је општина Мркоњић Град тај новац искористила у изградњу фудбалског терена са вјештачком травном, који је један од капиталних инвестиција. „Мркоњић Град има идеалну надморску висину за припреме спортских екипа, а без оваквог терена тај потенцијал не можемо искористити. Наравно, за то су потребни и смјештајни капацитети, које Мркоњић Град још увијек нема на једном мјесту, а у непостредној близини стадиона је и спортска дворана и језеро Балкана“, навела је Аничићева.

На питање новинара колико је тешко одличити се који пројекат реализовати, јер су потребе грађана заиста велике, Дивна је одговорила да према оваквим средствима заиста постоји велика одговорност. „Ја сам давно обећала невладиним организацијама, јавним установама који аплицирају на разне пројекте да ће се за сваку марку која на тај начин дође у општину, обезбиједити и одређен дио из буџета, да би се наградио њихов труд. Тако је и у овом случају, гдје смо поред средстава Републике Србије обезбједили и додатна средства из буџета Општине“, рекла је начелница општине.