22. april, 2019.

Divna Aničić gost emisije „Širom Srpske“ na programu ATV-a

Aničićeva je objasnila da je opština Mrkonjić Grad taj novac iskoristila u izgradnju fudbalskog terena sa vještačkom travnom, koji je jedan od kapitalnih investicija. „Mrkonjić Grad ima idealnu nadmorsku visinu za pripreme sportskih ekipa, a bez ovakvog terena taj potencijal ne možemo iskoristiti. Naravno, za to su potrebni i smještajni kapaciteti, koje Mrkonjić Grad još uvijek nema na jednom mjestu, a u nepostrednoj blizini stadiona je i sportska dvorana i jezero Balkana“, navela je Aničićeva.

Na pitanje novinara koliko je teško odličiti se koji projekat realizovati, jer su potrebe građana zaista velike, Divna je odgovorila da prema ovakvim sredstvima zaista postoji velika odgovornost. „Ja sam davno obećala nevladinim organizacijama, javnim ustanovama koji apliciraju na razne projekte da će se za svaku marku koja na taj način dođe u opštinu, obezbijediti i određen dio iz budžeta, da bi se nagradio njihov trud. Tako je i u ovom slučaju, gdje smo pored sredstava Republike Srbije obezbjedili i dodatna sredstva iz budžeta Opštine“, rekla je načelnica opštine.