19. март, 2019.

Милан Аничић предсједник подружнице Удружења правника

На данашњој конститутивној сједници подружнице Удружења правника која обухвата општине Мркоњић Град, Рибник, Језеро, Источни Дрвар и Дринић за предсједника је изабран Милан Аничић, а за секретара Милена Малешевић.

Предсједништво подружнице има седам чланова, три из Мркоњић Град и по један из општина Рибник, Дринић, Источни Дрвар и Језеро.

Предсједник Удружења правника Републике Српске, академик Рајко Кузмановић рекао је новинарима да су у Републици конституисали седам подружница у оквиру којих се правници окупљају и расправљају о важним правним актима и законима.

"Цијело ово подручје је остало мало по страни и ми смо још прошле године одличили да конституишемо и овде подружницу, са сједиштем у Мркоњић Граду. Правници и ово удружење ће учинити све да се што више укључе у рјешавање важних правих државних послова", истакао је Кузмановић.

Он је подсјетио да је Удружење правника Републике Српске конституисано прије 20 година.