19. mart, 2019.

Milan Aničić predsjednik podružnice Udruženja pravnika

Na današnjoj konstitutivnoj sjednici podružnice Udruženja pravnika koja obuhvata opštine Mrkonjić Grad, Ribnik, Jezero, Istočni Drvar i Drinić za predsjednika je izabran Milan Aničić, a za sekretara Milena Malešević.

Predsjedništvo podružnice ima sedam članova, tri iz Mrkonjić Grad i po jedan iz opština Ribnik, Drinić, Istočni Drvar i Jezero.

Predsjednik Udruženja pravnika Republike Srpske, akademik Rajko Kuzmanović rekao je novinarima da su u Republici konstituisali sedam podružnica u okviru kojih se pravnici okupljaju i raspravljaju o važnim pravnim aktima i zakonima.

"Cijelo ovo područje je ostalo malo po strani i mi smo još prošle godine odličili da konstituišemo i ovde podružnicu, sa sjedištem u Mrkonjić Gradu. Pravnici i ovo udruženje će učiniti sve da se što više uključe u rješavanje važnih pravih državnih poslova", istakao je Kuzmanović.

On je podsjetio da je Udruženje pravnika Republike Srpske konstituisano prije 20 godina.