01. септембар, 2016.

Прво слово азбуке за почетак нове школске године

Предсједник Скупштине општине Мркоњић Град Миленко Милекић и првачић Озрен Томић написали су данас заједно у Основној школи "Иван Горан Ковачић" прво слово азбуке, чиме је симболично озваничен почетак нове школске године.

За првачиће је припремљен и пригодан културни програм, а Милекић им је пожелио успјех у учењу и владању.

"Први дан школе је најсрећнији у животу ученика и родитеља", истакао је Милекић.

Директор Школе "Иван Горан Ковачић" Предраг Ђуза каже да је ове године уписано 49 првачића.

"Њихов број варира из године у годину. Школа је спремна за наставу, као и све друге основне школе регије Мркоњић Град", додао је Ђуза, који је и предсједник Актива основних школа ове регије.

На подручју општине Мркоњић Град у први разред уписано је 130 ученика.