27. август, 2016.

ИВАНА ДИМКОВСКИ ПОБЈЕДНИЦА ФЕСТИВАЛА РАСПЈЕВАНЕ ПАХУЉИЦЕ

Ивана Димковски из Београда са пјесмом "Гласам за љубав" освојила је гран-при на 7. Међународном фестивалу "Распјеване пахуљице" у Мркоњић Граду. На фестивалу, који је завршен синоћ, учествовало је 22 солиста из Републике Српске, Хрватске, Словеније, Бугарске, Србије и Црне Горе.Ивана Димковски из Београда са пјесмом "Гласам за љубав" освојила је гран-при на 7. Међународном фестивалу "Распјеване пахуљице" у Мркоњић Граду. На фестивалу, који је завршен синоћ, учествовало је 22 солиста из Републике Српске, Хрватске, Словеније, Бугарске, Србије и Црне Горе.              Награду за најбољу интерпретацију добила је Јана Јовановић за пјесму "Заљуби се ко из снова", а награда за најбољи сценски наступ је припала Ани Бертић за пјесму "Вилинско коло".            Побједница Ивана Димковски каже да је пресрећна што је добила главну награду.           "Ово је други фестивал на којем учествујем, конкуренција је била јака и заиста сам пресрећна", додала је она.            Организатор фестивала је мркоњићко Удружење "Мали принц", а његов предсједник и директор манифестације Милијана Малић каже да је поносна на фестивал који окупља и храбри најмлађе.           "Сви учесници су били изузетно добри и жирију није било нимало једноставно. Најбитније је што овај фестивал чини мост пријатељства, стварају се нова и његују стара и усмјеравају се дјеца ка правим вриједностима", навела је Малићева.           Познати дјечији писац Тоде Николетић, члан жирија, рекао је да је почаствован што је на фестивалу било много његових текстова, као и да је он написао побједничку пјесму.          "Најважније је да је ово једно узлетиште дечије маште, даровитости. Почаствован сам што има пуно мојих текстова вечерас, мада је песник секундаран, важно је да они себе пронађу, своје ја у безличном свету. Пружили су нам вечерас прегршт радости и среће", додао је Николетић.           Покровитељи манифестације су општина Мркоњић Град и "Хидроелектране на Врбасу".