27. avgust, 2016.

IVANA DIMKOVSKI POBJEDNICA FESTIVALA RASPJEVANE PAHULjICE

Ivana Dimkovski iz Beograda sa pjesmom "Glasam za ljubav" osvojila je gran-pri na 7. Međunarodnom festivalu "Raspjevane pahuljice" u Mrkonjić Gradu. Na festivalu, koji je završen sinoć, učestvovalo je 22 solista iz Republike Srpske, Hrvatske, Slovenije, Bugarske, Srbije i Crne Gore.Ivana Dimkovski iz Beograda sa pjesmom "Glasam za ljubav" osvojila je gran-pri na 7. Međunarodnom festivalu "Raspjevane pahuljice" u Mrkonjić Gradu. Na festivalu, koji je završen sinoć, učestvovalo je 22 solista iz Republike Srpske, Hrvatske, Slovenije, Bugarske, Srbije i Crne Gore.              Nagradu za najbolju interpretaciju dobila je Jana Jovanović za pjesmu "Zaljubi se ko iz snova", a nagrada za najbolji scenski nastup je pripala Ani Bertić za pjesmu "Vilinsko kolo".            Pobjednica Ivana Dimkovski kaže da je presrećna što je dobila glavnu nagradu.           "Ovo je drugi festival na kojem učestvujem, konkurencija je bila jaka i zaista sam presrećna", dodala je ona.            Organizator festivala je mrkonjićko Udruženje "Mali princ", a njegov predsjednik i direktor manifestacije Milijana Malić kaže da je ponosna na festival koji okuplja i hrabri najmlađe.           "Svi učesnici su bili izuzetno dobri i žiriju nije bilo nimalo jednostavno. Najbitnije je što ovaj festival čini most prijateljstva, stvaraju se nova i njeguju stara i usmjeravaju se djeca ka pravim vrijednostima", navela je Malićeva.           Poznati dječiji pisac Tode Nikoletić, član žirija, rekao je da je počastvovan što je na festivalu bilo mnogo njegovih tekstova, kao i da je on napisao pobjedničku pjesmu.          "Najvažnije je da je ovo jedno uzletište dečije mašte, darovitosti. Počastvovan sam što ima puno mojih tekstova večeras, mada je pesnik sekundaran, važno je da oni sebe pronađu, svoje ja u bezličnom svetu. Pružili su nam večeras pregršt radosti i sreće", dodao je Nikoletić.           Pokrovitelji manifestacije su opština Mrkonjić Grad i "Hidroelektrane na Vrbasu".