13. јул, 2016.

110-TA ГОДИШЊИЦА ЦРКВЕ У ГУСТОВАРИ

На дан храмовне славе и 110 година од оснивања цркве Св. Апостола Петра и Павла у Густовари свечано је обиљежена и прослављена крсна слава Св. Апостол Петар и Павле. Свету архијерејску литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ бањалучки Господин Јефрем са свештеницима бањалучке епархије, који су на овај значај дан освјештали и нова звона. Кумови звона су били Недељко Кесић и Здравко Милановић. На светој литургији је рукоположен и мастер теологије Александар Јеличић.

Домаћин, парох густоварски Драган Савчић је захвалио свим дародавцима и уручио им поклоне као успомену на овај значај дан.

На крају литургије Његово Преосвештенство Епископ бањалучки Господин Јефрем је благословио и преломио славски колач и пожелио да као и на данашњи дан, да се што више сабирамо око наших светиња, на корист нас и наших покољења да чувамо и градимо наше цркве, да чувамо нашу вјеру, духовност и чинимо доброчинства.