10. septembar, 2019.

Verifikaciona posjeta za učešće u projektu „Via Dinarica“

Konkretno, druga faza projekta nastavlja unaprijeđivanje koncepta „Via Dinarice“, u cilju poboljšanja životnog standarda i otvaranje radnih mijesta u ruralnim područjima. Lokalne zajednice su od vitalnog značaja za ukupni uspjeh „Via Dinarice“, koja se temelji na razvoju turizma u zajednici i za zajednicu.

Opština Mrkonjić Grad je jedna od 20 jedinica lokalne samouprave u kojoj je obavljena verifikaciona posjeta vezana za realizaciju projekta, čija je vrijednost 88.000,00KM, uz učešće  lokalne samouprave od 36.500,00KM i projektnog fonda „Via Dinarice“ od 51.500,00KM. Sadržaj intervencije bi obuhvatao intervencije manjih razmjera na javnoj infrastrukturi koja doprinosi razvoju turizma u prirodi, dodjele bespovratnih sredstava pružaocima turističkih usluga za proširenje i unaprijeđenje turističke ponude duž staza „Via Dinarice“, dodjela bespovratnih sredstava proizvođačima lokalnih proizvoda, te održavanje, obilježavanje i uređenje staza  „Via Dinarice“.