30. maj, 2019.

Pobjednik Festivala ''Djeca pjevaju gradu'' Lea Samardžija

Za najboljeg debitanta proglašena je Milana Škrbić, za scenski nastup je nagrađena Borislavka Miletić, a za najbolju interpretaciju Milica Kuridža i Zana Jahaj.

Direktor Festivala Vesna Sladojević rekla je da je ova manifestacija prilika da se prepoznaju talenti.

"Talentovana djeca moraju da budu prepoznata i podržavana. Treba da ih pravilno usmjeravamo, jer ćemo tako dobiti buduće umjetnike i kvalitetnu publiku", istakla je Sladojevićeva.

Ona je navela da je publika imala priliku da čuje devet kompozicija koje su već izvođene.

Nastavnik Aleksandar Jeremić, koji je pripremao djecu za nastup, naveo je da je vidljiv napredak ovog festivala.

"Zanimljivo je da svake godine imamo napredak u kvalitetu pjesama, izvođenja, koreografijama i drago mi je da djeca izuzetno predano i vrijedno rade", rekao je Jeremić.

U revijalnom dijelu Festivala, koji je sinoć održan u Kulturno-sportskom centru "Petar Kočić", nastupili su mališani iz Dječijeg vrtića "Milja Đukanović" i članovi Plesnog studija "Violeta".

Pokrovitelj Festivala "Djeca pjevaju gradu" je opština Mrkonjić Grad.