16. april, 2019.

Proljećna akcija čišćenja Mrkonjić Grada

Načelnica opštine je pozdravila sve učesnike akcije, koji su još jednom pokazali da su društveno odgovorni, da vole svoj grad i da čine dobro za okolinu. „Akciju tradicionalno organizuje Opština Mrkonjić Grad i KP „Park“, a nikad nije bila brojnija. Možemo reći da je Mrkonjić Grad generalno čist, odvoz smeća je uredan a ovakve akcije svakako utiču na svijest građana, a onim najmlađima je jedan vid edukacije o važnosti zaštite životne sredine“, rekla je Aničićeva.

Mitar Cvijić, načelnik odjeljenja za inspekcijske poslove u opštinskoj upravi, rekao je da su se akciji priključile sve škole, vrtić i javne ustanove i preduzeća. „Ovom akcijom smo obuhvatili urbani dio opštine i obližnja naselja“, istakao je Cvijić.

Učenici ovu akciju podržavaju, jer pored druženja u prirodi, čine i nešto korisno za svoju okolinu.