24. decembar, 2016.

POČELA MANIFESTACIJA ZIMSKA ČAROLIJA U MOM GRADU

Na Trgu kralja Petra Prvog Karađorđevića Mrkonjića u Mrkonjić Gradu sinoć je počela druga po redu manifestacija "Zimska čarolija u mom gradu", u okviru koje će do 8. januara biti organizovani brojni kulturno-zabavni sadržaji za djecu i odrasle.

Na Trgu je postavljena i etno-kućica, gdje se mogu kupiti suveniri, domaći proizvodi i topli napici.

Načelnik opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić rekla je će se narednih prazničnih dana na Trgu naći za svakog po nešto.

"Ove godine imamo veću i ljepšu jelku, više nakita, a biće i zanimljivog programa. Možda bi bilo još ljepše da ima snijega, jer bi tad bila prava zimska čarolija, mada je i ovako lijepo", rekla je Aničićeva.

Svečanost su uveličali članovi Gradskog hora Mali princ, plesni klub "Point", slikarka Mirjana Kodžo, Vanja Gajević koja se bavi oslikavanjem lica i lokalni Trend bend.

Djeca su mogla da uživaju u ponudi zabavnog parka, te druženju sa Deda Mrazom i likovima iz bajki. Djeci iz višečlanih porodica   podijeljeno je 105 paketića, koje je obezbijedila Opština.

Pokrovitelj manifestacije je opština MrkonjićG rad, a generalni sponzor kompanija "RS silikon".