09. oktobar, 2016.

Dokumentarni film o stradanju Srba ''Kontinuitet....''

U znak sjećanja na stradanje Srba u Zapadnoj Krajinu 1995.godine sutra 10.oktobra u 13.30 časova u Domu kulture biće prikazan dokumentarni film Miroslava Stankovića 'Kontinuitet....'

Film govori o tragičnoj sudbini srpskog naroda koji se dešavao u kontinuitetu. Od posljednjeg rata vezanog za Mrkonjić Grad, preko Drugog svjetskog rata, Prvog svetskog rata i aneksije Bosne i hercegovine.

Snimanje filma omogućili su opština Mrkonjić Grad, Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije Uprava za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu, Udruženje Mrkonjićana u Beogradu.