26. septembar, 2016.

Načelnica Divna Aničić otvorila dječije igralište u Brkića bašti

Načelnica opštine Mrkonjić Grad Divna Aničić danas je sa mališanima iz Dječijeg vrtića "Milja Đukanović" svečano otvorila dječije igralište u naselju Brkića bašta.

Za djecu iz vrtića priređen je zabavni program, a podijeljeni su im i prigodni pokloni koje je obezbijedila opština.

Aničićeva je naglasila da opština i na ovaj način brine o najmlađima. "U Brkića bašti smo uklonili postojeće igrališe, koje je bilo dotrajalo i postavili novo", navela je Aničićeva.

Ona je napomenula da su igrališta izrađena od materijala koji su ekološki prihvatljivi, što je posebno važno zbog bezbjednosti djece.

Milanka Boškić, majka dvoje djece, izrazila je zadovoljstvo što je postavljeno novo igralište, napominjući da provodi dosta vremena na tom igralištu, na koje dolaze i djeca iz drugih naselja.

Osim u Brkića bašti, igrališta su postavljena i u naseljima Brešin potok, Zborište i Kamenica, a za njihovo opremanje opština je obezbijedila oko 42.000 KM.

U toku su i radovi na izgradnji još dva sportska igrališta u Novom naselju i Podšiljku, za šta će opština izdvojiti oko 60.000 KM.

U Brkića bašti, osim igrališta za djecu, postavljenea su i četiri stola sa krovom i klupama.