02. septembar, 2024.

Održana priredba "Dobro došli đaci prvaci"

Danas je u Kulturnom centru održana svečana priredba "Dobro došli đaci prvaci", povodom prijema prvačića u četiri osnovne škole.

Načelnik opštine Mrkonjić Grad, Dragan Vođević, rekao da djeca imaju dobre uslove za učenje i boravak u školama, jer se u prthodnom periodu mnogo radilo i ulagalo u školske objekte.

"Svi infrastrukturni radovi na školskim objektima su uglavnom završeni ili su pri kraju, tako da učenici i nastavno osoblje imaju dobre uslove za rad. Osim toga i ove godine je obezbijeđen besplatan prevoz za sve učenike, kao i udžbenici za djecu od prvog do devetog razreda, ono što Vlada Republike Srpske ne pokriva svojim troškovima", naglasio je Vođević.

On je svim učenicima, njihovim roditeljima, kao i nastavnom osoblju poželio srećan početak nove školske godine.

Domaćin priredbe za prvačiće ove godine je JU Osnovna škola "Vuk Karadžić" Baraći, a direktor ove škole Stevan Čegar je rekao da je i ove godine pripremljen kulturno-zabavni program i prijem prvačića kod načelnika, uz prigodne poklone.