00 387 50 220 920 kabinet_nacelnika@mrkonjic-grad.rs.ba Понедјељак – Петак 7.00h - 15.00h

Обавјештења

22. мај, 2017.

Одржан седми фестивал у спортском пењању

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић посјетила је пењалиште у Пецкој, на којем је одржан традиционални седми фестивал у спортском пењању "Pecka Rock Climbing Festival 2017".

На фестивалу има око 70 учесника из Аустрије, Словеније, Њемачке, Чешке, Србије, Хрватске БиХ, а организатор је пењачки клуб „Еxтреме“ из Бањалуке.

Предсједник  „Еxтреме“ Игор Вукић каже да сваке године за Фестивал буде опремљен одређени број нових смјерова.

"Ове године имамо пет нових смјерова. У Пецкој постоје смјерови за почетнике, али и за најбоље свјетске пењаче. Дужине варирају од 15 до 35 метара. Имамо укупно 120 смјерова, а сваки има свој назив", рекао је Вукић.

Он каже да су посјетиоци одушевљени природом, локацијом, пејзажима, домаћом храном.

 "Планирамо да наставимо развијање овог пењалишта и фестивал је уједно и добра промоција овог краја", истакао је Вукић.

Давид Лемерер из Беча каже да му се подручје Пецке јако допада јер је природа прелијепа, те да због тога редовно долази на овај пењачки фестивал.

Организатори су захвалили општини Мркоњић Град која је подржала Фестивал, као и спонзорима.

Подели: