00 387 50 220 920 kabinet_nacelnika@mrkonjic-grad.rs.ba Понедјељак – Петак 7.00h - 15.00h

Вијести

17. октобар, 2019.

Општина помаже завршетак реконструкције Цркве Рођења Пресвете Богородице

Аничићева је навела да општина планира и да асфалтира пут до манастира Медна како би народу и вјерницима омогућили да лакше дођу до светиње.

Владика Сергије рекао је  приликом данашње прве завничне посјете општини Мркоњић Град од када је ушла у састав Епархије бихаћко-петровачке и рмањске да овдје осјећа љубав и гостопримство.

"Богу сам благодаран и бањалучком владици Јефрему што је богоизволео да овај град заједно са Јајцем, Језером и Доњим Вакуфом припадне нама и то ће сигурно побољшати живот у нашој епархији", рекао је владика Сергије и поручио да ће епархија овом народу пружити вољу и љубав како би се одржао у својој православној вјери и традицији.

Владика Сергије је рекао да је са начелницом општине Мркоњић Град  Дивном Аничић разговарао о пројектима који су приоритетни да се раде сљедеће године.

Одлуком Светог архијерејског сабора од 15. маја, на приједлог Његовог преосвештенства епископа бањалучког Јефрема, предложена је арондација епархије бањалучке, и то у корист епархије бихаћко-петровачке.

Арондација и примопредаја архијерејског намјесништва јајачко-мркоњићког бихаћко-петровачкој епархији спроведена је у дјело 15. јула.

Подели: