18. април, 2017.

Слобода комплетна улази у "play-out"

Слобода је у посљедњем колу регуларног дијела на свом терену савладала екипу Сутјеске 2:0.

Након 22 одиграна кола у Првој лиги Републике Српске, познати су учесници play-offa и play-outa. Када је у питању Лига за првака, ствари су јасне као дан. Бањалучки Борац ће од наредне сезоне играти Премијер лигу БиХ, с обзиром да првом конкуренту екипи Рудара бјежи великих 14 бодова. Борац из Шамца има минималне шансе за останак у друштву најбољих, док Слобода из Мркоњић Града жели поправити утисак. Наиме, наш тим након завршеног регуларног дијела шампионата заузима девету позицију у лиги са 26 освојених бодова, колико има и осмопласирана добојска Слога. Тим из Мркоњић Града у посљедње вријеме прошао је кроз много турбуленција. Прво су изненађујуће испали у полуфиналу Купа Републике Српске од Леотара, да би након тога и шеф струке Драган Вукша поднио оставку. Но, то није обесхрабрило црвено-бијеле који под водством новог стручњака Чедомира Ћулума биљеже сјајне партије. Након проблема са повредама, у тим се враћа дефанзивац Амир Кукавица који је пропустио два кола због лома руке. Ово су охрабрујуће вијести за Ћулума јер ће сада имати све играче на располагању. Првог противника у play-outu, Слобода МГ ће сазнати у уторак након извлачења.