Вијести

12. август, 2019.

Прослављена храмовна слава и отворен водовод у селу Дабрац

За погинуле борце војске Републике Српске из Дабраца служен је парастос и положено цвијеће код спомен обиљежја. Вијенце су положили породице погинулих бораца и делегације Општине и Борачке организације Мркоњић Град.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић потом је предала   на употребу водовод у овом селу . Ријеч је о водоводу дужине 6.5 километара, у чију је изградњу општина уложила  260 хиљада марака.

Аничићева је рекла да ће изградњом овог водовода бити ријешено водоснабдјевање у овом селу.

„Данас на Св. великомученика Пантелејмона, када ово село слави своју храмовну славу пустили смо у употребу новоизграђени водовод. Водовод покрива не само село Дабрац него и села  Горње и Доње Шеховце. Важно је да до сваког човјека и сваког  села дође вода“, истакла је Аничићева.