22. јануар, 2018.

Предавање на тему: Органског узгоја бијелог лука, кромпира и мркве

Сутра, 23. јануара, од 16 часова, у згради општине Мркоњић Град (скупштинска сала), истакнута проф. др Вида Тодоровић одржаће предавање на тему: Органског узгоја бијелог лука, кромпира и мркве.

Током предавања ћете сазнати коју биљку са којом другом биљком можете садити заједно у башти. Како доћи до већег приноса. Како извршити заштиту приноса.Уз поменуто предавање отворићемо питања на тему исплативости и могућностима пласмана производа јер узгој поврћа може бити УНОСАН ПОСАО и на мањој површини.

Предавач Вида Тодоровић учествовала је на већем броју домаћих пројеката из области повртарства. Ради као професор на пољопривредном факултету у Бањој Луци. Предавање су омогућили Асоцијација XY, која реализује пројекат Ментално здравље и GOPA, који реализују пројекат YEP (запошљавање младих).