Начелник мркоњићке Полицијске управе Милан Милекић рекао је да је на овај начин одата почаст припадницима Министарства унутрашњих послова Републике Српске који су на данашњи дан 1992. године у одбрамбено-отаџбинском рату дали животе за одбрану Републику Српску.
"На овај начин присјећамо се њих и њихове жртве. Њихова дјела не смију никада бити заборављена", истакао је Милекић.
Отац погинулог полицајца Васо Караћ захвалио је представницима Полицијске управе што нису заборавили своје другове и дан када су своје животе за слободу.
Овом чину су, осим представника Полицијске управе и породица погинулих и несталих полицајаца, присуствовали и представници општине Мркоњић Град, Борачке организације и Удружења логораша.
Представници полиције и породица погинулих полицајаца положили су цвијеће и на спомен-обиљежје у Шебезима.
Хрватске паравојне формације и муслиманске "Зелене беретке" из Јајца су, из засједе, 13. јуна 1992. године у Шебезима код Лисковице убиле 20 полицајаца из Мркоњић Града, док се двојица воде као нестали.

.jpg)
