Вијести

21. јун, 2019.

Потписан уговор о уређењу „Митрића потока“

Општина Мркоњић Град се пријавила на Јавни позив за одабир неструктурних пројеката за смањење ризика од поплава на територији  14 јединица локалне самоуправе у сливу ријеке Врбас, који је расписан од стране УНДП-а . Пројекат је одобрен и слиједи низ активности око реализације истог.

Ради се о радовима као што су сјечење шибља и друге ниске вегетације, сјечење стабала у појасу регулације, земљани радови, бетонски радови који се односе на уградњу полуобрађеног камена у цементни малтер.

Реализацијом пројекта директно се утиче на смањење ризика од поплава, али и на урбанију димензију овог дијела града, која ће се постићи самим уређењем корита.

Укупна вриједност радова је око 70.000,00 КМ,а рок за извођење 2  мјесеца.