Вијести

07. јун, 2019.

Прослављена Крсна слава и Дан школе

Носиоци Вукове дипломе  у овој школској години су Ђурађ Цвијић, Анђела Копања, Матеја Сладојевић, Иван Костић и Анђела Савић . За ученика  генерације  проглашен је Алекса Васић.

Он се захвалио наставницима, родитељима, другарима и свима који су му помогли да буде најбољи у генерацији.

Директор  школе Сузана Милић рекла је да школу похађају 484 ђака, а да је девети разред завршило њих 69, те да је поред ђака генерације било још пет вуковаца.

Након богатог културно – умјетничког програма у просторијама школе, заједно са запосленим радницима у школи, са званицама из вјерског, јавног и културног живота  служен је славски обред и ломљен славски колач. Славског обреду присуствовала је начелница општине Дивна Аничић и предсједник СО Миленко Милекић и гости из побратимске општине Крагујевачка Рача.

У народу је празник Вазнесења Господњег познатији као Спасовдан, а колики има значај види се по томе што је највећи историјско-правни документ српске средњовјековне државе, чувени Душанов законик, обнародован на Спасовдан 1349. године, а допуњен такође на Спасовдан 1354. године.