Вијести

22. април, 2019.

У фарми у Сурјану могла би се производити грла са педигреом

Он је истакао да би објекат фарме у Сурјану био репрезентативан и у било којој земљи ЕУ, те да је то посебно важно што је у њој потпуно познато поријекло свих грла.

„Ми подржавамо овакве пројекте, Министарство има неколико мјера које су усмјерене на производњи меса, такозваном систему крава-теле, гдје одвајамо средства сваке године за сваку краву која донесе ново теле и имамо средства за производњу јуница“, навео је Пашалић.

Начелница општине Дивна Аничић рекла је да су у општини поносни на фарму у Сурјану, којој су дали под закуп општинско земљиште.

„Мало је оваквих фарми, није им ни лако јер су удаљени од града, а ово је и безводан крај. Можемо заједно планирати ако буде пројеката Међународног фонда за пољопривредни развој-ИФАД, да изградимо водовод у Сурјану, како бисмо им олакшали рад“, истакла је Аничићева.

Подрашчанин, власник фарме, рекао је да је план да се број грла повећа на 350.

„Имамо пет запослених и има пуно посла, али се може све стићи. Воде нема, користимо кишницу са крова, а храна је слиажа“, рекао је Подрашчанин.