Вијести

16. април, 2019.

Прољећна акција чишћења Мркоњић Града

Начелница општине је поздравила све учеснике акције, који су још једном показали да су друштвено одговорни, да воле свој град и да чине добро за околину. „Акцију традиционално организује Општина Мркоњић Град и КП „Парк“, а никад није била бројнија. Можемо рећи да је Мркоњић Град генерално чист, одвоз смећа је уредан а овакве акције свакако утичу на свијест грађана, а оним најмлађима је један вид едукације о важности заштите животне средине“, рекла је Аничићева.

Митар Цвијић, начелник одјељења за инспекцијске послове у општинској управи, рекао је да су се акцији прикључиле све школе, вртић и јавне установе и предузећа. „Овом акцијом смо обухватили урбани дио општине и оближња насеља“, истакао је Цвијић.

Ученици ову акцију подржавају, јер поред дружења у природи, чине и нешто корисно за своју околину.