16. децембар, 2016.

Дјечији вртић „Миља Ђукановић прославио крсну славу Никољдан

Дјечији вртић „Миља Ђукановић“ данас је у својим просторијама, прославио Крсну славу Светог Николу, празник посвећен светитељу и заштитнику сиромашних и болесних. Свечаности су присуствовала начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић и предсједник Скупштине Миленко Милекић са сарадницима.

Прослава је започела приредбом коју су заједно са својим васпитачима припремили малишани, од рецитација, фолклора и других активности, гдје су се потрудили да на креативан начин публици представе своје умијеће и квалитет.

Начелница Аничић уручила је малишанима новогодишње поклоне и пожељела њима и особљу вртића срећну славу.

Након тога приступило се славском обреду који су служили свештеници мркоњићке епархије и ломљењу славског колача.

Протонамјесник Бошко Рољић, је након славског обреда честитао славу и пожелио им мир, срећу и духовно благостање.

Директор дјечијег вртића „Миља Ђукановић“, Данијела Протић захвалила се руководству општине, родитељима и свима присутнима који су дошли да заједно прославе Крсну славу.