04. децембар, 2016.

Први годишњи концерт КУД-а ''Петар Кочић''

У позоришној сали спортско-културног центра "Петар Кочић" у Мркоњић Граду одржан је први годишњи концерт Културно-умјетничког друштва /КУД/ "Петар Кочић".

На синоћ одржаном концерту гости су били културно-умјетничка друштва "Вук Караџић" из Темерина, "Никола Кокошар" из Шипова, те "Дукат" из Ламинаца.

Посјетиоци су уживали у богатом спектру игара и пјесама са Змијања, из Македоније и Србије.

Предсједник КУД-а "Петар Кочић" из Мркоњић Града Ивана Гвозденац каже да је друштво основано прије годину дана и да су задовољни постигнутим резултатима.

"Наступало је око 170 наших чланова, а имамо укупно око 250 чланова у девет фолклорних секција и двије пјевачке групе. Ово је наш први годишњи концерт и већина их је вечерас имала свој први наступ", рекла је Ивана Гвозденац.

Она је додала да је на концерту учествовала и драмска секција Гимназије, која је одиграла дио представе о Петру Кочићу.

Гости су изразили задовољство организацијом овог културног догађаја и дружењем у Мркоњић Граду.