18. новембар, 2016.

Перформансом обиљежен Међународни дан средњошколаца и студената

Средњошколци 'Машинске школе' и 'Гимназије' исперд Савјета ученика јуче су перформансом на Тргу краља Петра I Карађорђевића традиционално обиљежили Међународни дан средњошколаца и студената.

Предсједник Савјета ученика Машинске школе Славко Павловић рекао је да су мркоњићки средњошколци перформансом хтјели да освијесте људе о овом дану, као  и да буду свесни да су јако битна карика у друштву која има своја права.

Међународни дан средњошколаца се обиљежава у знак сјећања на студентске протесте одржане у Прагу 17. новембра 1939. године. Студенти су протестовали против нацистичке окупације, те су стријељани без претходног суђења.