03. новембар, 2016.

Почела реконструкција ОШ ''Петар Кочић''

У Основној школи 'Петар Кочић' у Мркоњић Граду почели су радови у оквиру пројекта 'Енергетске ефикасности', вриједни око 210.000 КМ.

''Радови су почели прије неколико дана, извођач је предузеће ''Зидарт'', а рок завршетка радова је крај децембра'',  казала је дирекотрица Весна Сладојевић.

Она је рекла да реконструкција подразумијева обнову  комплетне фасаде са изолацијом, замјену столарије у ходницима,  реконструкцију гријања, те замјену постојеће лед расвјетом.

Пројекат енергетске ефикасности у БиХ реализује Министарство за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске кредитним средствима Свјетске банке.

Развојни циљ пројекта је побољшање енергетске ефикасности у зградама јавног сектора, а одлуком Владе Републике Српске предвиђено је да се мјере енергетске ефикасности, које подразумијевају реконструкцију објекта проведу и у Средњпшколском центру у Мркоњић Граду.