11. октобар, 2016.

У оквиру Дјечије недјеље представници Центра за социјални рад посјетили малишане у Дневном центру ''Бубамара''

Манифестацију „ Дјечија недеља“ која се ове године проводи под слоганом „Породица на првом мјесту“, ЈУ Центар за социјални рад традиоционално обиљежава с циљем промоције права дјетета.

У сарадњи са ОШ Петар Кочић и ЈУ Дјечији вртић, посјетили су Дневни центар за дјецу и омладину „Бубамара“ Мркоњић Град и уручили поклоне за малишане који ту редовно долазе у пратњи родитеља или самостално.

Штићеници Дневног центра су провели дан у дружењу са ученицима Основне школе Петар Кочић.

У оквиру Дјечије недјеље дјеца ће кроз ликовне и литерарне радионице на креативан начин изразити своје жеље и исказати своје могућности, те ће својим активностима допринијети промоцији свог активног учешћа у доношењу битних одлука за остваривање дјечијих права.

Поред радионица  организоват ће се и стручна предавања с циљем упознавања дјеце о њиховим правима. Осим тога скренуће се пажња широј јавности на права и потребе дјеце, те указивање на одговорности које држава и њене институције имају у заштити и остварињу њихових права.