09. октобар, 2016.

Документарни филм о страдању Срба ''Континуитет....''

У знак сјећања на страдање Срба у Западној Крајину 1995.године сутра 10.октобра у 13.30 часова у Дому културе биће приказан документарни филм Мирослава Станковића 'Континуитет....'

Филм говори о трагичној судбини српског народа који се дешавао у континуитету. Од посљедњег рата везаног за Мркоњић Град, преко Другог свјетског рата, Првог светског рата и анексије Босне и херцеговине.

Снимање филма омогућили су општина Мркоњић Град, Министарство рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске, Министарство спољних послова Републике Србије Управа за сарадњу са дијаспором и Србима у региону, Удружење Мркоњићана у Београду.