26. септембар, 2016.

Удружењу пензионера 50.000 KM од општине

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић и предсједник Скупштине општине Миленко Милекић присуствовали су данас сједници Управног одбора Удружења пензионера на којој је договорено да ће једнократну новчану помоћ од по 100 КМ добити 398 пензионера са подручја општине Мркоњић Град.

Аничићева је прецизирала да је у буџету општине ове године за пензионере предвиђено 50.000 КМ.

"Договорили смо данас начин расподјеле средстава. Удружење има своје активисте на терену и знају који су пензионери најугроженији, те им треба помоћ. Дио средстава остаје за остале активности Удружења пензионера", рекла је Аничићева и додала да се нада да ће и даље наставити да помаже овој категорији.

Предсједник Удружења пензионера у Мркоњић Граду Жарко Субашић истакао је да ће помоћ добити и они који нису чланови Удружења.

"Имамо укупно 3.540 пензионера, од тога је њих 2.750 чланова. Има доста угрожених категорија, оних са ниским примањима, тако да ће им помоћ заиста добро доћи", рекао је Субашић.