22. септембар, 2016.

Општина помаже набавку огрева ППБ и РВИ

Општина Мркоњић Град данас почиње исплату новца за набавку огрева породицама погинулих бораца и ратних војних инвалида од прве до четврте категорије, а за ову намјену у буџету је обезбијеђено 48.000 КМ.

Право на помоћ остварило је 305 лица из категорије породица погинулих и 83 из категорије ратних војних инвалида.

Начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић каже да општинске власти настоје да овој категорији становника помогну на различите начине у складу са својим могућностима.

"Општина годишње из буџета издваја 300.000 КМ у складу са одлуком о допунским правима за породице погинулих бораца, а овим породицама помажемо стипендирањем студената и на друге начине. То нису мала средства, то је наша додатна одлука мимо оног што они примају по закону", рекла је Аничићева.

Она је навела да је у овој општини ријешено питање стамбеног збрињавања породица погинулих.

"Сад смо у процесу запошљавања дјеце из тих породица и то ће нам бити приоритет у наредном периоду", најавила је Аничићева.

Породице су се захвалиле за помоћ коју добијају за набавку огрева.

"Није нам толико битан материјални износ, важније нам је то што се неко сјети породица погинулих", каже Сузана Јефтенић.