16. септембар, 2016.

У Мркоњић Граду одржана Госпојинска улична трка

У Мркоњић Граду одржана је традиционална спортска манифесатција „Госпојинска улична трка“, на којој је учестовало око 1.200 такмичара, углавном ученика и малишана из Дјечијег вртића. Организатор менифестације је Јавна установа Културно-спортски центар "Петар Кочић“, а покорвитељи општина и предузеће „Хидроелектрене на Врбасу“.

Прво мјесто у конкуренцији ученика четвртих разреда средњих школа освојио је Дарко Стојичић, а код  дјевојака Теодора Тошић која је на свих претходних дванест "Госпојинских уличних трака" освојила исто толико златних медаља.

Друго мјесто код мушкараца припало је Синиша Коџо, а треће Миле Чивчија.

Код ученица друга је била Татјана Чулић и трећа Јелена Грмаш.

Велику пажњу гледалаца привукла је трка накмлађих учесника – цицибана. Код цицибанки најбоља је била Николина Ђуза, друга Божана Дедић и трећа Ивона Новаковић. Код цицибана најбољи је био Алекса Ђусо, други је био Милан Максимовић и трећи Адријан Верем.Циљ “Госпојинске уличне трке“ одржане под мотом „Добро за мој град“, била је промоција спортског и такмичарског духа међу омладином.

Отварајући трке начелница општине Мркоњић Град Дивна Аничић је истакла да   1.200 такмичара говори колико то значи за наш град.

''Ово је импозантно и врло ''Добро за наш град''. Ова дјеца носе свој град у срцу, и то је дорбо не само за њихов град већ и због њих самих, њиховог здравља, такмучарског духа и свега осталог што ова трка њима доноси'', рекла је Аничићева, те се захвалила свим спонзорима који годинама помажу манифестацију, а такмирачима пожељела много среће и да најбољи побиједе.

Организатор манифестације за све побједнике обезбиједио је дипломе и пехаре.

РЕЗУЛТАТИ:

ЦИЦИБАНИ: Николина Жуза и Алекса Ђусо