25. јун, 2016.

Отворен кошаркашки терен у Бјелајцу и 11. Меморијални турнир у фудбалу

У петак 22. јула у Бјелајцу отворено је Кошаркашко игралиште, чију градњу је финансирала Општина Мркоњић Град. Изградњом кошаркашког терена Бјелајце је добило комплетан спортски комплекс. Фудбалски терен и трибине у Бјелајцу финасирани су средствима Омладинске банке.

Такође, отворен је и Меморијални турнир „Миленко Убипарип – Шумар и Далибор Милекић Дајо“ који се одржава већ 11 година.

Игралиште и Меморијални турнир отворила је Начелница општине Дивна Аничић.

На турнир је пријављено 40 екипа у четири  категорије:

·         Пионири (2003. годиште и млађи),

·         Јуниори (1998. Годиште и млађи),

·         Сениори

·         Ветерани (35+). Наградни фонд турнира 7.000КМ.

Генерални спонзор турнира је предузеће Р-С Силикон, а турнир су још помогли, Општина Мркоњић Град, , ресторан ''Ројал'',  СУР ''Излетник'' Превиле, ''Мркоњић експерс'', „Ник Трејд“, „ДДМС“ Бараћи, ЈП Чигоја Живко, отпад Росић, Бочац турс, столарија Милекић  и др.