ПОТПИСАНИ УГОВОРИ О ПОДСТИЦАЈИМА ЗА ПЧЕЛАРЕ

Начелник општине Мркоњић Град Драган Вођевић потписао је данас Уговоре о подстицајима са 77 пчелара, за шта је из буџета издвојено око 17.000,00КМ.

Подстицај по пчелињем друштву износи 9,40 КМ, а Вођевић каже да је циљ да што више грађана користи средства која се пласирају посредством Агенције за привредни развој.

Он је навео да се из године у годину повећава број пчелара, који остварују прао на подстицај.

„Од 2015. године, од када Општина Мркоњић Град пласира средства за развој пчеларства, исплатили смо преко 122.000,00КМ подстицаја“, додао је Вођевић.

Синиша Кежић, предсједник Удружења пчелара „Матичњак“ је истакао да ово удружење има око 80 до 100 чланова.

„У посљедње три године јако се тешко бавити пчеларством, поготово ове године која је била лоша за пчеларе и производњу меда, а, осим тога, присутне су и болести које нападају пчелиња друштва. Проблем је и пласман на тржишту, продаја, долази се у ситуацију да је прави природни мед јако тешко продати“, рекао је Кежић.