31. јул, 2024.

Одржана 25. Илинданска смотра фолклора

Илинданском смотром фолклора вечерас је у Мркоњић Граду почело обиљежавање славе општине, Светог пророка Илије.

Илинданску смотру отворио је начелник општине Мркоњић Град Драган Вођевић и захвалио је организаторима и гостима који из године у годину доприносе да ова смотра буде успјешно одржана, а традиција и обичаји сачувани од заборава.

Пред многобројном публиком вечерас се игром и пјесмом представило пет културно-умјетничких друштава, а претходно је уприличен дефиле учесника улицама града.

Обиљежавње крсне славе општине и Дана 11. мркоњићке лаке пјешадијске бригаде биће настављено сутра.

Славски обред биће уприличен од 20.15 часова на Тргу краља Петра Првог Карађорђевић, а од 20.30 концерт Јована Перишића.

На Илиндан, у петак, 2. августа, у 9.30 часова у Храму Светог Саве биће служена Света литургија и парастос за погинуле борце у Одбрамбено-отаџбинском рату. Након тога ће на Градском гробљу и Тргу српске војске код спомен-обиљежја бити положени вијенци.