04. јул, 2024.

НАГРАЂЕНИ НАЈБОЉИ УЧЕНИЦИ

Начелник општине Мркоњић Град Драган Вођевић организовао је данас свечани пријем за најбоље ученика основних и средњих школа, за које је општина обезбиједила и новчане награде.

Општина је за ове намјене у буџету издвојила oкo 5.000,00 КМ, а награђени су ђаци генерације, вуковци, те ученици с добрим резултатима на регионалном и републичком такмичењу.

Награђена је и Верица Тегелтија, професор разредне наставе, а која је овогодишњи добитник Светосавске награде.

Вођевић је рекао да је ово лијеп дан за општину када награђају најбоље ученике.

Искористио је прилику и честитао и ђацима, али и њиховим родитељима, наставницима, учитељима, професорима и управи школа на постигнутим резултатима.

„На разне начине помажемо и награђујемо своје ученике, обезбиједили смо бесплатан превоз за све основце и средњошколце, набављамо уџбенике за основце као и за ученике првог разреда гимназије“, рекао је Вођевић.

Он је додао да Општина Мркоњић Град увијек стоји иза вриједних и талентованих младих особа.

Ученик генерације Основне школе „Бранко Ћопић“ Сара Мешић истакла је да јој награда много значи, као и пријем код начелника општине.

Теодора Пено, ученик генерације у ОШ „Вук Караџић“, захвалила се начелнику општине на пријему.

„Надам се још бољим резултатима у наставку школовања“, исткала је Пено.