26. јун, 2024.

ОДРЖАНА КОНФЕРЕНЦИЈА БЕБА

На "Конференцији беба" у Мркоњић Граду учествовао је велики број дјеце узраста до пет година за коју су, осим забавног програма, обезбијеђени и пригодни поклони.

Манифестацију је отворила Дијана Еремија, начелник Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности, која је истакла да је ова манифестација промоција породице, која је стуб и основна ћелија друштва.

Она је навела да је прошле године рођено 110 дјеце.

Изабрано је трочлано предсједништво, а посебне награде добиле су најстарија и најмлађа беба, као и беба са највише браће и сестара, које им је уручио предсједник Скупштине општине Стевица Еремија.

Организована су такмичења у пузању и плесу беба, те бејби баскет.

У забавном програму 15. "Конференције беба", одржане у спортској дворани учествовали су малишани из вртића "Миља Ђукановић", Градски хор "Мали принц", Градско позориште, Културно-умјетничко друштво "Петар Први Карађорђевић Мркоњић" и КУД "Петар Кочић".

Манифестацију су подржала бројна друштвено одговорна предузећа.

Организатор манифестације су Народна библиотека и Општина Мркоњић Град, под покровитељством Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске.