26. јануар, 2024.

ПОТПИСАНИ УГОВОРИ О СТИПЕНДИРАЊУ

У просторијама Општине Мркоњић Град данас су потписани уговори о стипендирању за 127. студента, за шта ће из буџета општине бити издвојено 171.100KM.

Начелник општине Драган Вођевић честитао је студентима, те истакао да је улагање у младе и образовање највеће инвестиције за једну локалну заједницу.

„Наш циљ је да се студенти, као будући академски грађани, врате у Мркоњић Град и својим радом и знањем допринесу његовом развоју“, истакао је Вођевић.

Драгана Тешановић, студент прве године Економског факултета у Бањој Луци навела је да студентима, као и њиховим родитељима, ова стипендија много значи.

„Стипендија нас мотивише, а користићемо је за мензу, књиге и остале потребе студената“, рекла је Тешановићева.

Стипендија се исплаћује десет мјесеци, а за студенте првог циклуса на високошколским установама висина мјесечне стипендије за све године студирања износи 140,00КМ, односно 170,00КМ за студенте који имају статус породице погинулог борца и несталог борца или ратног војног инвалида од I – IV категорије. Стипендијe одобрене студентима дефицитарних занимања износe 200,00КМ.