19. јануар, 2024.

МОМЧИЛО КОПРИВИЦА ПРВИ ДОПЛИВАО ДО КРСТА

Момчило Копривица побједник је данашњег традиционалног богојављенског пливања за Часни крст на малом језеру Балкана код Мркоњић Града.

У језеру Балкана снагу је данас одмјерило 25 пливача.

Протојереј-ставрофор Саво Јанковић, претходно је на платоу поред језера освештао воду, а затим и благословио пливање.

Побједник Момчило Копривица, који је из Сокоца дошао данас да плива у Мркоњић Граду, рекао је новинарима да је предиван осјећај допливати до Часног крста.

"У Мркоњић Град долазим већ други пут, а велика је част пливати овдје гдје су добри људи и добри домаћини", навео је Копривица.

Начелник општине Мркоњић Град Драган Вођевић каже да се пливање организује трећу годину заредом, да ове године имају доста учесника упркос снијегу и хладноћи.

Он је захвалио свима који су учествовали у организацији овог значајног догађаја.

Протојер-ставрофор Саво Јанковић наглашава да је данас велики празник - Богојављење, када се Господ наш Исус Христос крстио на Јордану и када се заиста дешава чудо.

О безбједности учесника бринули су чланови Рафтинг центра Кањон.

Организатор данашњег пливања на Балкани су Српска православна црквена општина Мркоњић Град и општина Мркоњић Град, а покровитељ је Туристичко-рекреативни центар Балкана.