16. јул, 2019.

Почела ''Љетња школа ролања''

Заинтересовани имају могућност да свако вече од 18 часова уче да савладају овај изузетно забаван и свјетски популаран облик спортске рекреације.

Инструктори су за почетнике припремили читав сет вјежби да крену у своје прве кораке на ролерима, а за оне са стеченим искуством од прошле године низ вјежби како би на такмичењу које се организује у петак (19.07.) показали стечено знање и технике примјерене овом спорту.

Полазници морају да поред ролера имају и адекватну заштитну опрему.

Осим што је забавно, ролање је и здраво јер развија моторичке способности, равнотежу и координацију, па се посебно препоручује дјеци иако је све популарније и као активност за цијелу породицу јер не познаје старосне границе.

Покровитељ општина Мркоњић Град.